Quote:
Originally Posted by pU1Se
Depends what you tryna sell....
If you dealin bud, get ya start-up money...Over here you can get a zip for $280 - $300 ...
Flip that shit, make like $500+
Buy another zip, flip that. Remember to save up.
By now you'll have like $600+ , now you buy two zips. Save up your profit. You should have $1,000+
Buy a QP (4 ounces)...Which go for around $1200 ...If you got a real good connect you can pay $800-$950
So basically you're paying $950 for 4 O's which you can sell for $300+ each...
Imagine sellin them for $350 each. That's $1400 for the QP which you paid (on average) around $1,000 for.. $400 profit.
Move your way up to half pounds, then pounds. The more you buy the more you save..
Keep ya customers happy...Or they'll find another connect. Keep the prices fair, or they'll find another connect..
If you're nickel & dimin...make sure your sacks are fat and if you have shitty buds try to move it as weight so that you move it as quick as possible....you dont wanna sell people dimes & dubs of harakas my G...
|
Thats whats up, I gotta connect thats fair on prices, he gave me a good deal.. Idk if I should strap up or not.. Greedy mutha fuckers round here
---------- Post added at 11:50 AM ---------- Previous post was at 11:47 AM ----------
Thats Fuel appreciate it.. Okay im done asking for advice.. ya'll good peoples